Nesni o svém životě, žij svůj sen! II. 6.díl

14. srpna 2009 v 21:44 | Emma & Ashley |  FF
Ashley:
,,Ash?!Seš v pohodě?Co se děje?!" ptal se Nick -a ve stejnou dobu se začal dožadovat pozornosti i vetřelec za dveřmi. Potichu jsem se připlížila ke dveřím, vzala jsem to přes kuchyň, abych se mohla obrnit největším nožem z mé sbírky.(S Nickem jsem pro jistotu v náhle záplavě odvahy mluvit přestala aby mě ten NĚKDO za dveřmi neslyšel.)
Ani nevím kde jsem tolik odvahy sebrala ale najednou jsem stála u dveří a dívala se do kukátka - v tu chvíli mi nůž vypadl z ruky a zabodl se do dřevěné podlahy.
Rychle jsem otevřela dveře a prudce ho obejmula kolem krku- Nick.
,,Tohle mi už nikdy, NIKDY nedělej!Víš jak jsem se bála?!" spustila jsem, teď už s úlevou-hned potom, co jsem se doobjímaly a vešli do bytu.


,,Já tobě?!" divil se ,,Spíš ty mě ne?! najednou zavoláš, že máš strach a já málem taky strachy umírám bůhvíkdo tě vraždí. Klepal jsem tak, že jsem div nevyrazil dveře," pokračoval a já si teprve až teď všimla, že má ruku fakt nepřirozeně červenou.
,,Proč jsi se vlastně vrátil?" uvědomila jsem si po chvíli ,,No..když jsme odcházel nevypadala jsi moc v pohodě" řekl
,,Jo...to jsem taky nebyla...hlavně že jsi to byl ty!" ulevií se mi konečně.
,,Zůstaneš přes noc žejo? já...asi....asi bych se bála.." musím ač nerada přiznat protože při představě že bych se měla tuhle noc octnout v bytě znovu sama se mi fakt vlůbec nelíbí.
A tak si jdeme-oba-tak nějak automaticky lehnout ke mě do postele a vůbec mi to nepřipadá divné-teď na nějaké milostné scény oba myslím, nemáme ani pomyšlení.
A musím uznat, že ač jsme si myslela, že po dnešním dni neusnu, opak je pravdou-protože v jeho objetí se mi usíná vyloženě sladce.
Ráno už celý včerejšek vydíme trochu jinak -vrátí se mi ztracené sebevědomí i odvaha. Takže když vycházíme z bytu a cestou se málem zabijeme o nůž, který je ještě pořád zapíchnutý v podlaze, se tomu musíme smát.
S Emmou a Joem jsme se domluvili, že se sejdeme už ráno. Takže když přijedeme před nemocnici oba už nás čekají, bohužel pro nás, jsou zrovna uprostřed -nejen-objímacího rituálu.
,,Ahoj!" zahlaholí na můj vkus až moc rozverně Joe. ,,Jak jste se vyspinkali?" ptá se dost "příhodně" Joe . Tahle otázka nás oba poněkud zaskočí, protože nemáme nejmenší chuť se jim o našem nočním zážitku svěřovat. Nick se jen usměje a odpoví :,, Jako už dlouho ne. Ale to, co tomu předcházelo, bych vám nepřál prožít" usměje se a musím se k němu přidat, přestože včera nám ta situace zdaleka tak vtipná nepřipadala.
Pak už se ve čtyřech procházíme po Groovu a mluvíme jen tak o všem a o ničem-nikdo se ani slůvkem nezmíní o událostech posledních dní.
,,Jéé Ash, podívej se na ty krásný oblečky" vykřikne najednou Emma nadšeně a už mě táhne k obchodu s věcma pro děti. Chvíli se tak porozhlížíme a koukáme co bysme koupili, když zaslechneme z ulice křik-první ho uslyšela Emm, protože strnula a asi minutu koukala někam za mě, tak jsem se otočila abych viděla co ji tak uchvátilo a musím říct že jsem strnula taky. Poslední co bych totiž na Groovu očekávala by byla paní Grayová vřískající na Joa s Nickem. O dost hůř na tom o všem byli kluci, kteří absolutňě nevěděli která bije. ,,Panebože nesmí mě vidět !" křičela Emma a hledala nejlepší úkryt.
,,To tam svýho vlastního manžela necháš na pospas tchýni kterou navíc v životě neviděl?!" zeptám se nevěřícně. ,,Mě by zabila! vždyť ještě ani neví že jsem těhotná!" řekla ukázala si na fakt už dost velký břicho. ,,Ash prosííííím! MUSÍŠ mi pomoct! Znáš mou mámu" přemlouvala dál, teď už z úkrytu kdesi pod zimníma svetříkama pro mimina.
,,Právě že znám!" odpověděla jsem na cestě přímo do pekel. Za ta léta co s Emm kamarádím opravdu paní Grayovou znám víc než dobře-a opravdu to není milá osoba.
,,Ptám se naposledy mládenci! Jestli mi do minuty neřeknete kde je, volám policii-to by vám asi pěkně zavařilo vy hvězdičky." říkala zrovna dost pomstychtivě-no..vypadá to že jsem přišla v pravou chvíli.
,,Dobrý den paní Grayová!" řekla jsem česky-protože dávno vím že nemá angličtinu ráda, přestože si vzala angličana.
,,Vida Ashley! Ty mi určitě povíš kde je Emma- z těchle dvou pacholků bych to nevypáčila ani kulometem" odpověděla a znechuceně si kluky přeměřila.
,,Našla jsem si je na internetu. jeden horší než druhej-kterej je vůbec ten od Emmy?" pokračovala. věděla jsem, že paní Grayová moc jejich manželství nefandí, ale aby nevěděla jak vypadá manžel její vlastní dcery, to bylo trošku moc.
,,Tenhle"kývla jsem směrem k Joeovi. ,,Aha.." odpověděla a pohrdavě ohrnula ret.
,,Tak povíš mi kde je ta holka nebo ne?! nemám na to celej den!" řekla a znovu se na mě obrátila.
,,Emma?!ona...." řekla jsem a přemýšlela kde by asi tak mohla být
,,Odjela do Karibiku" řekla jsem po chvíli
,,Co by dělala v Karibiku?!" ptala se mě. ,,Leda...leda že by jí tenhle floutek omrzel.." pokračovala vítězoslavně. Díkybohu jsem přesně věděla, jak se jí zbavit.
,,No...to zrovna ne...jela vám tam koupit dům" odpověděla jsem ,,Chtěla se vám nějak odvděčit za ta léta péče.."řekla jsem co nejúlisnějším hlasem. A kupodivu to zabralo, paní Grayová se usmála, řekla jen : ,,Tak ať mi zavolá-abych si co nejdřív mohla vyzvednou klíče" a odešla-v životě jsem neviděla nevděčnější matku..
,,Tak to byla tvoje tchýně Joe" řekla jsem klukům kteří byli pořád ještě mírně vystrašení.
,,Nevim jak jsi jí odtud dostala..ale děkuju" řekla po chvíli Joe.

Emma:
,,Slečno, hledáte něco?"ozvalo se nade mnou. Podívala jsem se po hlase a uviděla mírně vyděšenou prodavačku. ,,Ehm..ne, děkuju,"odpověděla jsem a postavila se na nohy. Prodavačka na mě dál civěla jak na blázna, ale ani se jí nedivím...Kdybych já viděla někoho jak se schovává mezi stojany s dětským oblečením, asi bych si taky myslela že to je blázen. Znovu jsem koukla na prodavačku, urovnala si oblečení a vyšla z obchodu. Podle releativního ticha, co venku panovalo, jsem pochopila že máma už odešla. Přišla jsem k Ashley, Joeovi a Nickovi, kteří bezeslova zírali směrem kudy pravděpodobně odešla. ,,Díky Ashley,"objala jsem jí vděčně. ,,Máš za co..." Otočila jsem se k Joeovi a chytla ho za ruku: ,,Promiň žes jí musel poznat takhle..No vlastně žes jí musel vůbec poznat.." ,,Ehm..V poho.."řekl nepřítomně.
,,Nevím jak vy, ale já bych si docela dal kafe?," ozval se Nick. Došli jsme ke Starbucks a mě se na chvilku zdálo že vidím mámu, ale tu myšlenku jsem musela hnedka zavrhnout, protože ona řetězce typu Starbucks nebo McDonalds nenávidí. Tak jsem dál znuděně stála ve frontě. Jenže za chvíli mi někdo zaklepal na rameno. Otočila jsem se a uviděla...mojí matku. ,,Taky ty nejsi v Karibiku?"spustila kousavým tonem a v češtině. ,,Proboha, co bych dělala v Karibiku?"nechápala jsem. ,,Nojo, to jsem mohla tušit že tě ta..holka..bude krýt," odfrkla si a přitom si mě změřila pohledem od hlavy až k...břichu. ,,Co to je?!" ukázala prstem. Nejdřív mě napadlo, že bych mohla dělat že jsem jenom tlustá, ale tomu by ona nevěřila. ,,Ty jsi snad těhotná!" vyjekla hystericky. ,,Jo,"došlo mi, že už nemá smysl lhát. ,,S NÍM?" s odporem kývla směrem k Joeovi. ,,Jo s ním. Ale i kdybych byla těhotná s princem Williamem tak by to bylo špatně, co? Protože jsem si ho vybrala já a všechno co dělám je špatně, viď? Sakra řekni mi, proč mě tak nenávidíš?" docela jsem vybuchla a po tvářích mi pomalu tekly slzy. Chvíli nic neříkala a tvářila se zaraženě, ale pak se znovu se svou obvyklou dávkou sebevědomí uchechla a řekla Joeovi: ,,Proboha uklidni si ji." A odešla. Všichni kolem na nás vyjeveně koukali. Kromě Ash tomu až na tu poslední větu nikdo nerozumněl.. ,,Nic si z ní nedělej..." poplácala mě po zádech Ash, zatímco mě Joe objal.
Uběhl asi týden od setkání s mojí matkou a všechno běželo až nezvykle v klidu. Ani ty holky co nás pronásledovaly se dlouho neukázaly. Byl už večer, když jsme s Ash šly podzemním pakrovištěm k autu. Obě jsme měly v rukou několik rolí barevných papírů, sešívačku, lepidlo... Vypadalo to, jako kdyby jsme vykradly papírnictví. ,,Ashely, řekni mi proč jsi to kupovala?!" ,,No víš..Frankie má narozky.."řekla celkem nepochopitelně. Nečekala bych, že zrovna ona bude Frankiemu připravovat oslavu. ,,Nick mě poprosil abych to koupila.."dodala, když uviděla můj výraz. ,,Sakra.."zanadávala najednou, když se jí všechno sesypalo na zem. ,,Tak za mnou přijď k autu, protože kdybych tu s tebou čekala ještě pár minut, tak to taky pustim.." Došla jsem k autu a položla ty věci na sedadlo spolujezdce. Teď jsem pro změnu nemohla najít klíče. Chvíli jsem je hledala v kabelce, když konečně přišla Ashely. ,,Nemáš klíče?" zeptala jsem se. ,,No to teda fakt nemám," ozvala se odpověď, ale podle hlasu to určitě nebyla Ashley. Trochu jsem se lekla a pomalu jsem se otočila. V tomhle momentu bych tam snad radši viděla i mou mámu, jenže tam byla jedna z těch holek co nás pronásledujou. ,,Ahoj Emmo," pozdravila škodolibě a chytla mě za vlasy tak, že mi hlavu úplně vyvrátila. Trochu..no hodně jsem se bála co mi chce udělat. ,,No tak Emmo..to se tady necháš zabít nějakou čtrnáctiletou holkou?" blesklo mi hlavou. No sice jí je asi čtrnáct, ale zato vypadala jako docela dobrá budoucí zápasnice.. Přemýšlela jsem, co jí můžu udělat.. Byla tak zaujatá vyprávěním srdceryvného příběhu o ní a Joeovi, že si ani nevšimla že jsem si do ruky vzala sešívačku. Vyškubla jsem se z jejího sevření a "namířila" na ní sešívačku. ,,Sešívačka?" zasmála se přihlouple, ,,tím mi teda moc neublížíš, nemyslíš?" ,,Myslíš, jo?" natáhla jsem k ní ruku a ...sešila. Nejdřív jsem se netrefila a jednu sponku jsem jí dala na čelo, ale napodruhý jsem jí sešila...víčka u oka. ,,Ty...ty..."hledala vhodnou nadávku a přikryla si oko rukou. ,,To si ještě vyřídíme!" zavřeštěla a vyskočila z auta. Koukla jsem se jejím směrem a uviděla jsem Ashley, jak se brání před tou druhou holkou "zápasnicí". "Zápasnice" se zrovna proti Ashley rozeběhla s něčím v ruce, když Ashley vytáhla pravítko a.... zabodla jí ho do patra. "Zápasnici" vytryskla zz pusy krev a jen na Ashley nevěřícně koukala. Ash se asi rozhodla nedávat jí první pomoc a rozeběhla se ke mě do auta. ,,Dělej Emm, jeď!"řekla hodila po mě klíče.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Martík Martík | 17. srpna 2009 v 0:59 | Reagovat

Ty valo ten konec je  fakt drama:D

2 Miss.Jonas.LucinQa ♥ (SB) Miss.Jonas.LucinQa ♥ (SB) | Web | 18. srpna 2009 v 16:39 | Reagovat

Tkovej krvák z toho děláte ke konci xD Jste normální?? xDD Ae líbí se mi to, jenom by to mohlo s těma holkama skončit xD Jasnýý?? xDDD Ae jinak best dílek, jko každej jinak, tk honem pokráčko :)

3 Miss.Jonas.LucinQa ♥ (SB) Miss.Jonas.LucinQa ♥ (SB) | Web | 18. srpna 2009 v 16:39 | Reagovat

Tam má být jinej xD

4 Wejísek Your LoVe SBé:* Wejísek Your LoVe SBé:* | Web | 25. srpna 2009 v 19:53 | Reagovat

och....drsnééj konec!A ta Emmina mamka...ta to fakt nedává....že by ji fakt nenáviděla?!!Pokráčko

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama